izmir escort bayan

e
sv

Havuzunuzu Spa İle Mükemmelleştirin

avatar

Hasan BAKİ

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 1

  Üzgün

Bugünlerde evimizde daha fazla zaman harcıyor kaçırdığımız seyahat ve eğlencelerin bazı aktivitelerini kendi bahçemize inşa etmenin yollarını arıyoruz. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise havuzunuza lüks bir spa eklemek.

Bu yazımızda havuz tasarımına spa eklemekle ilgili bazı genel soruları cevaplayacağız.

HAVUZUNUZA SPA EKLEMEYE DEĞER Mİ ?

Tek kelimeyle evet. Havuzunuza bir spa eklemek genel görünümü geliştirecek ve suda dinlenmek için başka bir yol sunacaktır. Bir spa havuz projenizin maliyetini arttırırken aynı zamanda açık hava yaşam alanınıza lüks bir görünüm katıyor ve mülk değerinizi arttırıyor. Ayrıca bir havuz potansiyel olarak bir evin satış fiyatını %7′ ye kadar arttırabilir. 

HAVUZUM VARSA GERÇEKTEN SPAYA İHTİYACIM VARMI ?

Havuz ve spa farklı işlevlere sahiptir. Havuzlar eğlence amaçlıdır ailenizin yüzebileceği ve çocukların oynayabileceği gibi. Havuzunuzu egzersiz içinde kullanabilirsiniz. Bir havuzun yansıtıcı kalitesi, açık hava yaşam alanınızın görünümünü iyileştirir ve bir odak noktası olarak işlev görür. Havuzda olmasanız bile, suyun sakin sesinin ve görünümünün tadını çıkarabilirsiniz.

Kaplıcalar ise terapötiktir. Kuzey Amerika Tıp Bilimleri Dergisi’ nde yapılan bir araştırmada, spada rahatlamanın iltihap ve kas ağrılarını nasıl hafifletebileceğini göstermiştir. Bir spanın temel sağlık yararları arasında stresi azaltmak, artriti en aza indirmek, uykuyu iyileştirmek ve kas ağrısını hafifletmek yer alır. Kaplıcaların sağlık yararlarının yanı sıra, uzun bir günün ardından rahatlamak zevklidir ve kendinizi toparlamak için harika bir yer olabilirler. Açık hava yaşam alanınızdaki spa küveti bir partinin merkezi haline gelebilir.

MEVCUT BİR HAVUZA SPA EKLEYEBİLİR MİYİM ?

Mevcut bir yüzme havuzunuz varsa ve bir spa eklemek istiyorsanız birkaç seçenek vardır. Havuzunuzun geliştirilmesi gerekmiyorsa ve yapıyı yenilemeyi tercih ediyorsanız, açık yaşam alanınızın estetiğine uyum sağlamak için bağımsız bir spa tasarlanabilir ve inşa edilebilir. Ayrıca havuzunuzun etrafında sınırlı yer varsa, müstakil bir spa seçebilirsiniz. Ayrı bir spanın diğer yararı da daha fazla mahremiyet yaratma yeteneğidir.

Eğer spa’ yı mevcut havuzunuza ekli bir özellik olarak dahil etmeye karar verirseniz bu tasarım bazı yıkım ve inşayı ayrıca yeni spa yapmayı içeren daha büyük bir havuz yenileme projesi haline dönüşebilir. Bir havuz uzmanı yada peyzaj mimarı bu yenilemenin maliyetini tartmanıza ve entegre bir spa ile yeni bir havuz oluşturmanıza yardımcı olabilir.

LÜKS HAVUZLAR İÇİN HANGİ SPA TASARIMLARI KULLANILMALIDIR ?

Bir spa’yı havuz tasarımına entegre etmenin birkaç yolu vardır. Bir havuz-spa kombinasyonunun şelale etkisi ve kesintisiz görünümü kesinlikle caziptir. Havuzunuza değer katan lüks spalar tasarlamanın bazı yolları.

 • Spa şekli, boyutu ve malzemesi : Bir spa herhangi bir şekil veya boyutta olabilir ve bitiş malzemesini (alçı, fayans) farklı yapmak havuz ve spa arasında çekici bir kontrast oluşturabilir. 
 • Yüksek kaplıcalar : Bağlı, yükseltilmiş bir spa genellikle havuz yüzeyinden 12 ila 18 inç daha yüksektir ve özellikle taş işçiliği bittiğinde bir odak noktası görevi görür. 
 • Taşma kaplıcalar : Kaplıcalar, bir şelale etkisi için duvarları su seviyesinin altına ayarlayarak havuza entegre edilebilir. Yükseltilmiş çevre taşması spa tasarımıyla, su her taraftan taşar ve spa yüzer gibi görünür. Güverte düzeyinde bir çevre taşması bulunan spa, havuz güvertesi ile aynı hizadadır ve su gizli bir toplama havzasına akar, böylece yüzey aynaya benzer. 
 • Spot aydınlatma : LED aydınlatma spa alanına harika bir görsel şölen katar. Uzaktan erişim desteği ile renk değiştiren ışıklar mobil cihazınız yardımıyla kontrol edilebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli