izmir escort bayan

e
sv

Bahçenizin Görünümü Nasıl Mükemmelleştirilir ?

avatar

Hasan BAKİ

 • e 2

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bir bahçedeki mükemmellik son nokta değildir. Bahçeniz sürekli olarak gelişim halindedir ve gelişim ilerledikçe bazı iyileştirmeler yapılmalıdır. Bahçenizin doğru zamanda ihtiyaç duyduğu şeyi verme ve doğal olarak yaptığı şeyi yapmasına izin verilmelidir.

BİR BAHÇE’ NİN TASARIMI ASLA TAMAMLANMAMIŞTIR

Peyzajınız sürekli değişiyor : Bitkiler büyüyor, olgunlaşıyor, mevsimler birbiri ardına geçiyor ve stil anlayışınız gerektiği gibi gelişiyor. Peyzajınız değiştikçe, sizin bakım tarzınızda değişmelidir.

Peyzaj düzenlemeniz önemli bir yatırımı temsil ediyor. Tam potansiyele ulaşmak için zaman ve dikkati hak ediyor. Bu noktada en önemli husus, peyzajınızı zaman içinde en yüksek potansiyelde tutacak uygun geliştirmeleri ve değişimleri önermek için uzmanlığa sahip bir peyzaj mimarı ile çalışmaktır.

DEĞİŞİM – AKIŞA GEÇİŞ

Bahçenize bitkiler ilk ekildiği zaman mükemmel olan şey, birkaç yıl içerisinde etkisini kaybedebiliyor. Bazen bitkinin yeri artık ihtiyaçlarını karşılamıyor. Komşu bitkiler geliştiği için daha gölgelenmiş olabiliyor. Belkide toprak koşulları artık en uygun ortamı sağlamıyordur.

Bazen bitkiler gelişmez. Bu durumda çözüm, bitkiyi bahçenin daha uygun bir alanına taşımak ve yerine eski konumundaki koşullara daha uygun bir bitkiyi koymak olabilir. Peyzaj her zaman akış halinde yaşayan canlı bir varlık olduğu için bahçenizde neler olduğu konusunda sizi bilgilendirmek için ve ilerlemesini sürdürmek için bilgili bir uzmana sahip olmak önemlidir.

GELİŞMİŞ BİR PEYZAJI DÜZENLEME

Olgun peyzaj düzenlemeleri, hatta çok iyi durumda olanlar bile dikkat gerektirir. Peyzajınızı bir çocuk olarak düşünebilirsiniz. Sadece birkaç yıl içinde büyüdü ve farklı ihtiyaçları var. Böylece bahçenizin bakım şeklide bu ihtiyaçlara ve değişikliklere göre ayarlanacaktır.

Örneğin, mülkünüzde uzaktan iyi görünen bir ağacınız olduğunu varsayalım, ancak beş yıl sonra aslında biraz fazla büyümüş. Harika bir gölge sunabilir, ancak çok hantalsa, altındaki herhangi bir bitki için sorunlara neden olabilir. Estetik açıdan bakıldığında bahçenin bütünlüğünü ve görünüşünü bozabilir.

Şunu düşünün: Dünyanın tüm büyük bahçeleri (Örneğin Philadelphia’daki Longwood ve British Columbia’daki Butchart Gardens) en iyilerin en iyileri tarafından tasarlandı ve kuruldu. Ama bu son değildi. Onlar hala her gün eski bitkilerin yerini alabilen, birikintileri ve ölü malzemeleri kaldırabilen ve yıllar geçtikçe değişiklik yapabilen tam zamanlı peyzaj ekipleri tarafından bakılıyor . Sizin evinizin bahçesi de aynı ilgiyi hak ediyor.

PROAKTİF VE AYRINTILI BAHÇE BAKIMI GÜZEL BİR PEYZAJ DÜZENLEMESİ İÇİN GEREKLİDİR

Peyzajınızda her zaman iyileştirme için yer vardır. Sizi ve bahçenizi gerekli ayarlamaları yapacak kadar iyi tanıyan bir peyzaj firması kiralamanız önemlidir. Zaman içinde manzaranızdan neler bekleyebileceğiniz ve en iyi şekilde görünmesini sağlamak için neler yapabilecekleri konusunda proaktif ve samimi olmalıdırlar.

Gerçek şu ki, geliştirmelere, değişikliklere ve yükseltmelere yatırım yapmak, manzaraya yönelme sürecinin sadece doğal bir parçasıdır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli